Betcup DNS Ayarları
Betcup DNS Ayarları

Giriş problemi yaşadığınızda ve betcup sitesini tekrar kullanmaya devam etmek istediğinizde, bu problemi ortadan kaldırabilmek için kullanabileceğiniz ya da kullanmayı düşünebileceğiniz seçeneklerden bir tanesi, betcup DNS ayarları olacaktır. Nedir? Nasıl yapılır? Zorunlu mu? Gibi tüm soruların cevabını pratik bir anlatım şekli ile birlikte, bu yazının devamında bulacaksınız.

Betcup DNS Ayarları Nasıl Yapılır?

Bilmeniz gereken en önemli konu hiç şüphesiz ki, betcup DNS ayarları nasıl yapılır? Sorusunun karşılığında, betcup sitesinde, betcup sitesinde açmış olduğunuz hesaplarda yapacağınız herhangi bir işlem bulunmalıdır. Bu işlem tamamen internet bağlantınız üzerinden gerçekleşecektir. İnternet bağlantı simgesini bilgisayarlarda bulacaksınız ve kullandığınız internet adını görüp, açacaksınız. İnternet isminin üzerine gelip, sağ tıklama işlemini yapar, en alttaki özellikler yazısına tıklar iseniz, karşınıza internet iletişim kuralları, internet protokolü sürüm 4 gibi bir yazı geldiğini yani bir pencere içerisinde genel başlıklı bir pencere içerisinde bu yazının olduğunu göreceksiniz. Bu yazıları bulacaksınız ve üstüne gelip işaretleyip, pencerede gördüğünüz özellikler yazısı üzerinden seçim işlemini yapacaksınız. Seçmiş olduğunuz yazıya uygun bir şekilde bir pencere daha açılacaktır.

İnternet iletişim kuralları, özellikleri şeklinde genel bölüm ile açılmış bir pencere göreceksiniz. Bu pencerenin alt kısmına doğru baktığınızda, aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan şeklinde bir yazı olduğunu ve yan tarafının işaretli olduğunu göreceksiniz. Hemen altında rakamların yazıldığı 2 kutunun olduğunu tespit edeceksiniz. Buradaki rakamların yerine, internetten bulduğunuz DNS sunucu adreslerini yazacaksınız. Karşınızda duran açık pencereleri, tamam butonu üzerinden işaretleyip, kapatacaksınız. İnternet sağlayıcısını açıp, betcup sitesinin adını yazdığınız takdirde, sitenin açıldığını göreceksiniz.

Betcup DNS Değiştirmem Gerekiyor mu?

Yukarıdaki uygulamayı yapabilirsiniz, yukarıdaki uygulamayı tercih edebilirsiniz yani DNS ayarları değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Fakat betcup DNS değiştirmem gerekiyor mu? Sorusunun karşılığı yoktur. Zorunlu bir uygulama olmayacaktır, sadece bir sistemdir.

Betcup DNS Ayarları Yerine Pratik Yöntem Var mı?

Betcup DNS ayarları bahsedilen şekli ile yapılabilmektedir. Yazılı ve görsel desteği internetten alabilirsiniz. Zorunlu olmadığı daha önce de edilmiştir. Betcup DNS ayarları yerine pratik yöntem var mı? Daha pratik, daha güvenli Yani daha hızlı bir yöntem elbette bulunmaktadır. Bu işlem ile uğraşmak yerine, doğrudan betcup yeni giriş adresi ile hareket edebilir ve yeni ve orijinal giriş adresi üzerinden de siteyi anında açabilirsiniz.

Yorum yapın